Ogłoszenia duszpasterskie /5 VIII 2012/

Wtorek: wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
Środa: wspomnienie św. Dominika, kapłana
dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
Piątek: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Sobota: wspomnienie św. Klary, dziewicy

Dziś mija tydzień, jak gościliśmy w naszej parafii cudowny obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Składamy serdeczne podziękowania Wam wszystkim, którzy tak licznie przybyli na powitanie i trwali na czuwaniu przez całą dobę. Ks. Bp Jan Szkodoń przekazał Księdzu Kardynałowi, że był zbudowany postawą Łapanowa i tak liczną obecnością na powitaniu Obrazu. Ks. Kardynał przesyła nam wszystkim serdeczne podziękowania.
Bóg zapłać za wasze zaangażowanie, za dekoracje domów i trasy przejazdu.
Bóg zapłać za tak liczny udział w Misjach i w Spowiedzi św. Złożyliście wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Pana Jezusa Miłosiernego – tak napisąłem w kronice, która towarzyszy Obrazowi. I za to Wam jestem ogromnie wdzięczny i za to was kocham. Napisałem w kronice: Panie Jezu, dodaj mi siły, abym jeszcze gorliwiej mógł służyć wiernym tej parafii.
Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać. Jestem przekonany, że te nawiedziny zaowocują w naszym życiu umocnieniem wiary i miłości do Jezusa, naszego Zbawiciela. Moim wielkim pragnieniem jest by od 1. niedzieli Adwentu, obraz Pana Jezusa Miłosiernego rozpoczął nawiedziny waszych domów.
Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście w kopertach z programem nawiedzenia. Niech to będzie dar miłosierdzia na potrzeby naszej parafii i prace, które są w niej podejmowane.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

Bartłomiej Burnos
syn Wiesława i Łucji Szewczyk, zam.: Wolica