Ogłoszenia duszpasterskie /3 VI 2012/

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

3 VI 2012

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00

 nabożeństwo czerwcowe o 17.30
 w dni powszednie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy po Mszy św. wieczornej
 dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie uczynił, niechże dopełni tego obowiązku dzisiaj

 dziś w niedzielę Trójcy św. przypada Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Opatrzności Bożej za dar życia i rodzinę. W Warszawie budowana jest świątynia Opatrzności Bożej. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, zwraca się z prośbą o wsparcie budowy tej świątyni. Ofiary można składać do puszek.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek: wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika
Środa: wspomnienie św. Norberta, bpa
Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00 – uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy – i 18.00
 Mszy św. o g. 12.15 nie będzie
 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o g. 17.30
Piątek: wspomnienie św. Jadwigi Królowej
Sobota: wspomnienie św. Efrema, diakona i dra Kościoła

 

 Zapraszamy wszystkich na uroczystą Sumę w Boże Ciało. Pamiętajmy, że udział w tej Uroczystości jest naszym publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa  pod postaciami chleba i wina. Zapraszamy więc całe rodziny: dzieci do sypania kwiatków, dzieci komunijne (koniecznie w strojach komunijnych), dzieci klas III (też w strojach komunijnych), które na tej Mszy św. będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Zapraszamy pozostałe dzieci i młodzież, ministrantów, lektorów, scholę. Zapraszamy strażaków z całej parafii i prosimy o pomoc policję w zabezpieczeniu trasy procesji. Zapraszamy Róże Żywego Różańca ze świecami. Za pobożny udział w tej uroczystości można zyskać odpust zupełny.
Spowiedź przed Bożym Ciałem (szczególnie dla dzieci klas III) w środę od g. 17.00.
Ponieśmy w procesji sztandary i figury, a figurę Matki Bożej Fatimskiej niech poniosą na zmianę rodzice i dzieci klas III.
Po Bożym Ciele odprawiać będziemy nabożeństwa Oktawy o g. 18.00: Msza św., litania i procesja wokół kościoła. Również wszystkich zapraszamy.
 We wtorek przypada 8. rocznica święceń kapłańskich Ks. Andrzeja, a w środę 15. rocznica święceń kapłańskich Ks. Wojciecha. Pamiętajmy o naszych Księżach w modlitwach.
 W Podolanach, wczoraj i dziś, odbywa się międzynarodowe spotkanie niepełnosprawnych, któremu towarzyszą różne atrakcje. Biorą w nim udział także nasi niepełnosprawni. Warto pojechać i skorzystać.
 W minionych tygodniach została wyremontowana (odnowiona i zakonserwowana) figura Niepokalanego Serca NMP znajdująca się przy skrzyżowaniu. Wszystkim, którzy wykonywali te prace składamy serdeczne Bóg zapłać. Teraz figura prezentuje się bardzo pięknie i okazale.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

Daniel Dziedzic
syn Stanisława i Stefanii Stabrawa, zam.: Wolica
Renata Klasa
córka Antoniego i Heleny Podsiadło, zam.: Grobla

 

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE