Ogłoszenia duszpasterskie /28 VIII 2011/

22. NIEDZIELA ZWYKŁA

28 VIII 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 18.00

♦ W naszej parafii dziś Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła, Patrona naszej parafii.
Uroczysta Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz o g. 11.00.
Mszy św. o g. 12.15 nie będzie.
Dziś także czcimy jubileusz 25-lecia poświęcenia naszego nowego kościoła i 10-lecie jego konsekracji.

Poniedziałek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Czwartek: wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
♦ I czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne
Piątek: I m-ca, spowiedź: rano od g. 6.30
po południu od g. 16.00
Sobota: I m-ca, objazd chorych od g. 8.00

♦ W czwartek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2011/2012.
Tradycyjnie rozpoczniemy go od wspólnych Mszy św., by prosić Boga o błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców:
♦ g. 8.00 dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
/Mszę św. zamówiła nowa Pani Dyrektor/
♦ g. 9.00 dla Gimnazjum im. Janusza Kuliga
♦ g. 10.00 dla Szkół Podstawowych im. św. Jana Kantego w Łapanowie i im. Mikołaja Kopernika w Grabiu
Na te Msze św. zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież Gimnazjum i Szkół Średnich oraz rodziców i nauczycieli.
♦ Zachęcamy dzieci i młodzież, by z racji rozpoczęcia roku szkolnego jak najliczniej przystąpiły do Spowiedzi św., by uprosić sobie błogosławieństwo Boże na cały rok. Rodziców prosimy, by o tym dzieciom przypomnieli.
♦ W poprzednią niedzielę żegnaliśmy ks. Aleksandra, a dziś witamy w naszej parafii ks. Andrzeja Kubieńca, który przyszedł do nas z Krakowa.
♦ W niedzielę, 11 września, organizowana jest XIX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Zapisy po Mszach św. dziś i w przyszłą niedzielę.
♦ Przed kościołem stoi mobilne Muzeum Jana Pawła II. Można je zwiedzać po Mszach św., a także po południu do g. 19.15.

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE