Ogłoszenia duszpasterskie /18 XII 2011/

4. NIEDZIELA ADWENTU

18 XII 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

 

♦ W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Bóg zapłać wszystkim Wam za udział w tych rekolekcjach, które na pewno pomogły nam przygotować się do zbliżających Świąt. Dużo mniej jednak niż w zeszłym roku przystąpiło nas do Spowiedzi św.
Okazja do Spowiedzi św. dziś na Mszach św., a także w tygodniu rano i po południu podczas Mszy św.

 

♦ W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia.

♦ Msze św. o g.: 6.30; 7.00; 8.00 /ostatnie Roraty/
wieczornej Mszy św. nie będzie
♦ spowiedź w tym dniu tylko do g. 8.30

Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Przeżyjmy ten wieczór i tę noc prawdziwie po Bożemu:

•wspólna modlitwa
•odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim
•łamanie się opłatkiem
•życzenia płynące z serca pełnego miłości
•po wieczerzy wspólne kolędowanie

Niech w ten wieczór na naszych stołach nie będzie alkoholu. Niech w naszej parafii nie będzie nikogo, kto by tę Wigilię i Święta przeżywał w samotności i płaczu. Zaprośmy ich do siebie. Pojednajmy się także w rodzinach i sąsiedztwie jeżeli jesteśmy pogniewani lub skłóceni.
Bóg się rodzi – wyrzućmy z serc złość, gniew i nienawiść.
Wspomnijmy w ten wieczór tych, którzy od nas odeszli, szczególnie w tym roku, wierząc, że oni tę Wigilię przeżywają już w domu Ojca Niebieskiego.
Tradycyjnie w Wigilię zachowajmy post od pokarmów mięsnych, a o północy przyjdźmy jak najliczniej na Pasterkę. Zapraszam na Pasterkę także strażaków z całej parafii w mundurach. Trzymacie wartę przy Grobie Pańskim, przyjdźcie także przywitać Nowonarodzonego Zbawiciela.

♦ W niedzielę Boże Narodzenie.

♦ Msze św. w porządku niedzielnym
kto będzie na Pasterce, może również w Dzień Bożego Narodzenia przyjąć Komunię św.

♦ Na stoliku są jeszcze świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiarę 5 zł proszę wrzucać do skarbonki. Są tam również kalendarze, też po 5 zł.
♦ Przed kościołem sprzedawane są stroiki wykonane na Warsztacie Terapii Zajęciowej.
♦ Jeśli ktoś potrzebuje gałęzie ze ściętych świerków przy kościele, to można je zabrać.
♦ Jasełka i wspólne kolędowanie
Serdecznie zapraszamy na przedstawienie jasełkowe pt. „Gdy się Chrystus rodzi”, a także wspólne wigilijne śpiewanie najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Spotkanie przygotowane przez Stowarzyszenie PRO-aktywni odbędzie się w Domu Kultury w Łapanowie w dniu 24 grudnia 2011 r. o g. 22.30 (przed Pasterką).
Niech tej nocy w naszych domach nie dominuje telewizor, ale jak najliczniej włączmy się w podtrzymywanie tych pięknych polskich tradycji oraz zwyczajów.
Serdecznie zapraszamy!

 

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE