„Otwarte Serca” – spotkanie ze św. Mikołajem

 

Znaleźć własną radość
w radości bliźniego,
oto tajemnica szczęścia.

G. Bernanos

 

Tradycyjnie, jak co roku, Katolickie Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” odwiedził św. Mikołaj. W ostatnią niedzielę, 11 grudnia, w podziemiach kościoła parafialnego miało miejsce spotkanie ze Świętym, który przybył z prezentami w towarzystwie aniołów. Serduszka, jak nazywa niepełnosprawnych prezes stowarzyszenia ks. Proboszcz Tadeusz Jarzębak, przygotowały dla zebranych poczęstunek. Zadbały szczególnie o jego estetyczny wygląd.

 

Spotkanie odbywało się w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Niecodzienny Gość znał każdego obdarowanego z imienia i nazwiska, co ułatwiało przyjazną rozmowę. Radość i serdeczny, przyjacielski klimat dominowały wśród obecnych, zarówno podczas rozdawania prezentów jak i później.
„Uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, kto go daje.” (F. Faber)

Każdy, kto uczestniczył w spotkaniu mógł tego doświadczyć i wrócił do domu ubogacony.

FOTOREPORTAŻ