Ogłoszenia duszpasterskie /11 XII 2011/

3. NIEDZIELA ADWENTU

11 XII 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

♦ w tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie
♦ dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Programy mamy w domu.  Starajmy się jak najliczniej brać z nich udział. Przywoźmy dzieci na rekolekcje, gdyż nie będzie dowozu autobusem, bo to nie zdało egzaminu w zeszłym roku – zaledwie kilkoro dzieci przyjeżdżało autobusem.

 

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek: wspomnienie NMP z Guadalupe
Wtorek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Środa: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana
Piątek: rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus

 

♦ W zakrystii są świece Caritas na stół wigilijny oraz kalendarze parafialno-gminne na Nowy Rok
♦ W poniedziałek i wtorek w g. 8.00 – 15.00, a w pozostałe dni tygodnia godzinę przed wieczorną Mszą św. będzie wydawana żywność w podziemiach kościoła dla rodzin potrzebujących.
♦ Po rozmowach z fachowcami, doszedłem do wniosku, ze trzeba zacząć odmładzać ogród wokół nowego kościoła. Drzewa są wielkie, zasłaniają kościół, wiele z nich ma suche gałęzie, co stanowi zagrożenie dla  kościoła i witraży, zwłaszcza od strony kaplicy. Będziemy je sukcesywnie usuwać, a w ich miejsce sadzić nowe. Informuję o tym dlatego, że jeśli są na ten temat inne zdania, to proszę by je zgłaszać, żeby nie było nieporozumień.
♦ W przyszłą niedzielę uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z pracownikami będą przed kościołem sprzedawać stroiki na Święta. Ofiara za stroiki zasili budżet Warsztatu.

 

♦ INTENCJE MSZALNE

♦ ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE