„Perełki Niepokalanej” – 8 grudnia


Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to także święto naszej wspólnoty. Tego dnia na Mszy św. uroczyście zawierzyłyśmy siebie Niepokalanej i będziemy ponawiać akt zawierzenia co rok.
Dowodem przynależności do scholi „Perełki Niepokalanej” jest legitymacja, którą każda z nas otrzymała po raz pierwszy.

To był dzień wielu radosnych zdarzeń.
Weronika dostała do domu figurę NMP. Chociaż systematycznie uczęszcza na Roraty, to właśnie dzisiaj została wylosowana jej poprawna odpowiedź na codziennie zadawane pytanie.

 

Julia i Klaudia wzięły udział w kolejnej scence prezentującej świętego. Opowiedziały nam o św. Krzysztofie.

Oczywiście był z nami nasz fotograf, pan Andrzej, który jest zawsze w pobliżu ze swoim aparatem i dokumentuje wydarzenia, w których uczestniczymy. Mogłyśmy podziękować mu za tę obecność, pamiętając o nim w modlitwie z okazji niedawnych imienin i składając życzenia – także śpiewem.

Po odebraniu legitymacji i rodzinnym zdjęciu, okazało się, że pamiętał o nas także św. Mikołaj i przyszedł z prezentami. Nie zapomniał o naszych bliskich i każdy kto był w kościele został przez niego obdarowany. Podziękowaliśmy mu wspólnym, radosnym śpiewem.

Kiedy następnego dnia, jeszcze pełne wrażeń, przyszłyśmy na próbę, czekały na nas egzemplarze „naszego” Małego Rycerzyka Niepokalanej, które właśnie dotarły do Łapanowa z Teresina k/Niepokalanowa. Mogłyśmy zobaczyć efekt wcześniejszych wspólnych przygotowań do artykułu.
To miłe uczucie, widzieć siebie i czytać własne wypowiedzi umieszczone w ogólnopolskim czasopiśmie. 🙂

Perełki Niepokalanej

FOTORELACJA