Jasełka misyjne /8.01.2012/

Dzisiaj w Betlejem

fot.: A. GrabackiJasełka pod takim tytułem przygotowały dzieci ze szkół podstawowych w Grabiu i Łapanowie oraz schola parafialna „Perełki Niepokalanej” i w niedzielne popołudnie przedstawiły w podziemiach kościoła parafialnego Redemptor Hominis. Na widowni zasiadły rodziny i nauczyciele występujących, dzieci z rodzicami ze Stowarzyszenia „Otwarte Serca”, księża z naszej parafii oraz gość specjalny, siostra Barbara Rajczyk – świecka misjonarka, która podczas Mszy św. dzieliła się świadectwem z pracy w Kalkucie przy boku bł. Matki Teresy.
Spotkanie rozpoczęła śpiewana przez wszystkich zebranych kolęda Cicha noc.

 

Jasełkową prezentację przerywały brawa nagradzające młodych wykonawców: aktorów, instrumentalistów, tancerzy i śpiewaków. W przygotowaniu spotkania pomagały dzieciom panie Halina Niedośpiał i Bożena Ciszek-Mickoś oraz rodzice. Siostra Barbara opowiedziała o Świętach Bożego Narodzenia w Indiach, a ks. Proboszcz wyrażając radość, gratulował i dziękował artystom.
Z propozycji „kolędowego mikrofonu dla wszystkich” jako pierwsza skorzystała Ewelinka z „Otwartych Serc”, która przy wtórze rytmicznych oklasków  brawurowo wykonała utwór „Skrzypi wóz”. Również księża Wojciech i Andrzej wykazali się odwagą i świetnymi umiejętnościami wokalnymi śpiewając razem z zebranymi swoje ulubione kolędy.
To opłatkowe spotkanie zakończyło się poczęstunkiem dla wszystkich  uczestników, a radość i rodzinna atmosfera były obecne przez całe popołudnie.

relacja: admin/bcm

FOTORELACJA

 

[iframe width = „50%” height = „240” src =”http://www.youtube.com/embed/ZD2cyz3GVNw” frameborder=”0″]