XXXIV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.11.2021

XXXIV – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z aktem poświęcenia. Natomiast przez cały dzień przy kościele będzie trwała zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorego Kubusia z Wierzbanowej, podopiecznego Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który nie chodzi i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

w przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Droga do Betlejem”. Wraz z Maryją i Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią.

– Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania!

– Można jeszcze zamawiać wypominki na nowy rok. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od przyszłej niedzieli.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Zbigniewa Janusa – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…