I – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.11.2021

I – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze święte roratnie odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Droga do Betlejem”. Wraz z Maryją i Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele, a także do łączenia się z nami poprzez transmisję internetową.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła;

w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

– Od dzisiaj można nabywać u Pana Kościelnego poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są również dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

– W grudniu odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną będą przed świętami Bożego Narodzenia, natomiast w sobotę po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Rodzice Kubusia z Wierzbanowej pragną serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wsparcie finansowe okazane podczas zbiórki przy kościele w ubiegłą niedzielę. Uzbierano 7248 zł i 5 euro. W intencji ofiarodawców modlić się będziemy w najbliższą środę podczas Mszy św. wieczornej i nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie organizuje w sobotę 4 grudnia Akcję Krwiodawstwa. Akcja ta odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku B przy Urzędzie Gminy.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już grudniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś. W Gościu Niedzielnym kalendarz na przyszły rok.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…