XXXIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.11.2022

XXXIII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj 6. Światowy Dzień Ubogich przeżywany pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”. Ofiarą do skarbonki można wesprzeć działalność grup charytatywnych w diecezji.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem zawierzenia.

– Od najbliższej soboty Msze święte wieczorne w soboty i niedziele będziemy ponownie odprawiać w nowym kościele, Msze święte poranne w tygodniu będą nadal w kościele starym.

– Stowarzyszenie ARS – Akademia Rozwój Szansa oraz CKZiU w Łapanowie zapraszają w przyszłą niedzielę 20 listopada br. na I Sympozjum pt. „Wiara, Nadzieja i Rodzina” na temat warunków wszechstronnego rozwoju naszej młodzieży oraz na Koncert Uwielbienia. Sympozjum odbędzie się w CKZiU w głównym budynku B sala nr 9 o godz. 16.00, natomiast koncert na hali sportowej przy CKZiU o godz. 18.00 (wejście od strony kościoła). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać p. Andrzejowi Leśniakowi za bezpłatne wykonanie i zamontowanie brakujących poręczy w kościele. Jutro rozpoczną się prace na dzwonnicy związane z naprawą zawieszenia i automatyki dzwonów. Prosimy o zachowanie daleko idącej ostrożności przy kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…