XXXII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.11.2022

XXXII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz. 16.30 różaniec z wypominkami w starym kościele.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny o godz. 15.00. Na ten dzień Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru dnia.

w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

w przyszłą niedzielę  – 6. Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu ofiarą do skarbonki można wesprzeć działalność grup charytatywnych w diecezji.

– Do końca listopada można jeszcze zamawiać wypominki za zmarłych na kolejny rok. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…