XXX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.10.2023

XXX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj w ramach tygodnia misyjnego gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Świętych możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na dożywianie dzieci w Etiopii.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w nowym kościele o godz. 7.30; 9.30 i 11.00. O godz. 13.30 tradycyjna procesja po cmentarzu z wypominkami i modlitwami za zmarłych, a o godz. 14.00 Msza święta za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Wieczorem o godz. 19.00 również na cmentarzu różaniec za zmarłych, który poprowadzą Grupy Apostolska i Biblijna.

w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o godz. 6.30 i 7.00 w starym kościele oraz o 17.00 w nowym. Od czwartku przez cały tydzień, z wyjątkiem pierwszego piątku, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą różaniec z wypominkami (w sobotę o godz. 16.00).

w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

– Przez pierwszych osiem dni listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. i nawiedzenie cmentarza. W ciągu dnia można zyskać odpust za jedną osobę zmarłą.

– Do końca listopada można zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki na kolejny rok. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od I niedzieli Adwentu czyli od 3 grudnia br.

– W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych w środę od godz. 8.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na drogach prowadzących do cmentarza. Bardzo prosimy stosować się do postawionych znaków i poleceń strażaków, którzy będą zabezpieczali drogi dojazdowe i miejsca parkingowe. Policja apeluje o przestrzeganie w tych dniach podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowania środków ostrożności na drogach, parkingach i cmentarzach.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.

– W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Wprzyszłą niedzielęzapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 dzieci i młodzież przebraną w stroje świętych i błogosławionych. Gromadzimy się przed kościołem o godz. 10.50. Dla wszystkich, którzy się przebiorą czekają słodkie niespodzianki.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

„Przemijanie ma sens…” w tym duchu Centrum Kultury Gminy Łapanów oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie  zapraszają 2 listopada na godzinę 18.15 na salę widowiskową Domu Kultury w Łapanowie na Zaduszki Poetyckie.

Będzie to podróż po kartach literatury, zapisanych przez ludzi poszukujących prawdy o życiu, przemijaniu i celu naszego istnienia. Wiersze przyniosą refleksje o wielkich pragnieniach i tęsknotach ludzkiej duszy oraz nadzieję, którą daje pewna, miłosierna obecność Najwyższego.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…