XXX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.10.2021

XXX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach i ofiarach o misjonarzach i o mieszkańcach krajów misyjnych.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak. Msza święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta;

w przyszłą niedzielę – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego;

– Jeżeli przepisy sanitarne na to pozwolą, w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 XI) odprawimy Mszę świętą na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej tradycyjna procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a o godz. 19.00 różaniec z wypominkami również na cmentarzu. W kościele Msze święte o godz. 7.30; 9.30 i 11.00.

–  Do końca listopada można zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki na kolejny rok. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od I niedzieli Adwentu czyli od 28 listopada.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W związku z kolejną falą pandemii koronawirusa przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim pełnego radości i spokoju tygodnia w domu i w pracy…