XXIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.10.2021

XXIX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj w naszej parafii i gminie świętujemy 43 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową i rozpoczęcia Pontyfikatu św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00 w naszym kościele (składka z tej Mszy świętej przeznaczona będzie na pokrycie w części kosztów związanych z organizacją tego przedsięwzięcia), następnie Koncert Uwielbienia na Rynku od godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Szczegółowy program na plakatach.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty;

w środę – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa. Jest to również patron naszej Szkoły Podstawowej. Msza święta w intencji Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Województwa Małopolskiego;

– W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierała do puszek ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która to przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych. Zebraną ofiarę w kwocie 3.933 zł przekazano w całości na konto fundacji.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w ubiegłą środę w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Woli Wieruszyckiej dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Dziękujemy również naszemu parafialnemu chórowi pod dyrekcją p. Piotra Organisty za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. A wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w chórze zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce w kościele.

– Spotkanie Grupy Biblijnej w piątek po nabożeństwie różańcowym w kościele.

– Zbliża się już uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Cmentarz jest już cały wykoszony i przygotowany na Święta. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych pamiętajmy o segregowaniu śmieci i poprzycinaniu krzewów.

– Można już zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Jeżeli ktoś jest zainteresowany nieodpłatnym zebraniem z działki parafialnej wierzby ekologicznej, prosimy o kontakt.

– W związku z kolejną falą pandemii koronawirusa przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim pełnego radości i spokoju tygodnia w domu i w pracy…