XXVI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.09.2021                                               XXVI – Niedziela Zwykła

 

– Gościmy dzisiaj w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień istnieje możliwość obejrzenia wystawy o bł. ks. Jerzym, a po każdej Mszy św. przy wyjściu będzie można nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. ks. Jerzego.

 

– Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. W naszej parafii ofiary te można składać do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie.

 

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

w środę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

 

W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie z członkami nowej Rady Parafialnej, na którym zawierzyliśmy działalność tej Rady i całą naszą parafię opiece MB Fatimskiej i św. Bartłomieja. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Licząc na dobrą współpracę i konstruktywne rozmowy zapraszam członków Rady na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na plebanii.

 

– Od piątku (1 października) Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Dzieci po różańcu będą otrzymywać naklejki do wyjątkowego listu, jaki będziemy pisać do Matki Bożej. W przyszłą niedzielę tradycyjna procesja różańcowa wokół kościoła o godz. 16.00.

 

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rano po Mszy św. o godz. 7.00. Wieczorem po nabożeństwie różańcowym spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

 

– W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30, po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

 

– Od października zmieniają się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna we wtorki, piątki i soboty od godz. 8.00 do 8.30 (z wyjątkiem pierwszych piątków i sobót miesiąca), w środy i czwartki od godz. 18.00 do 19.00.

 

– Dziewczęta lubiące śpiewać zapraszamy do scholi Perełki Niepokalanej. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00 w kościele.

 

– Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy wraz z Rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone i rozdane różańce. Informujemy, iż Uroczystość I Komunii Świętej planowana jest na 8 maja 2022 r. o godz. 9.30.

 

– P. Sołtys i Rada Sołecka z Kobylca zapraszają mieszkańców na spotkanie z udziałem Wójta Gminy dziś o godz. 19.00 w Sali GOK-u.

 

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych polecamy październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

 

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Jana Trzos i Krystynę Korba, dziś również przypada 4 rocznica śmierci byłego Proboszcza naszej parafii ks. Marcina Kuligi – Dobry Jezu a nasz Panie …

 

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…