XXVII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.10.2021

XXVII – Niedziela Zwykła

 

– Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy dziś na procesję różańcową wokół kościoła o godz. 16.00, natomiast nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Członkom Grupy Biblijnej Bóg zapłać za przygotowanie pięknej dekoracji różańcowej w kościele.

 

– Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. W naszej parafii ofiary te można składać jeszcze dziś do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

 

– Dziś także spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00 na plebanii. Serdecznie zapraszam.

 

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej;

w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

 

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z tej okazji młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która to przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych.

 

– Również w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbędzie się wykład „Wolna Świętość”.  Wykład  będzie
poświęcony związkom św. Jana Pawła II z literaturą. Wydarzenie będzie
wprowadzeniem do obchodów rocznicy Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła
II, które zakończy się Koncertem Uwielbienia 17.10 2021 na Rynku w
Łapanowie, a na który już teraz serdecznie zapraszają Organizatorzy.
Szczegółowy program będzie podany za tydzień.

 

– W ubiegłym tygodniu został naprawiony zniszczony po wichurze fragment ogrodzenia zabytkowego kościoła. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom, którzy nieodpłatnie wykonali wszystkie prace i ofiarowali potrzebne materiały.

 

– Od października zmieniły się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna we wtorki, piątki i soboty od godz. 8.00 do 8.30 (z wyjątkiem pierwszych piątków i sobót miesiąca), w środy i czwartki od godz. 18.00 do 19.00. Sprawy ślubne (protokół przedślubny) należy załatwiać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z ks. Proboszczem lub z ks. Wikariuszem.

 

– Zapraszamy na spotkania w piątek: Scholkę o godz. 15.00, Grupę Biblijną o godz. 19.30.

 

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Halinę Kurek – Dobry Jezu a nasz Panie …

 

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…