XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.09.2022

XXV Niedziela Zwykła

– Dzisiaj przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa jest to Dzień Modlitwy za Młodzież, a w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. W naszej parafii ofiary te można jeszcze dzisiaj złożyć do skarbonek znajdujących się przy wejściach do kościołów.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy;

w środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

w piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika;

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegły wtorek w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Brzezowej dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Grabia.

– Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII Szkół Podstawowych zapraszamy w najbliższy piątek 23.09 br. na Mszę świętą o godz. 18.00 rozpoczynającą rok formacyjny. Po Mszy spotkanie dla Rodziców w kościele.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…