XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.09.2022

XXIV Niedziela Zwykła

– Dzisiaj rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania. Dziś również 30. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Brzezowej;

w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej;

w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

w przyszłą niedzielę – przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa jest to Dzień Modlitwy za Młodzież, a w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. W naszej parafii ofiary te można składać do skarbonek znajdujących się przy wejściach do kościołów od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie;

– Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany nieodpłatnym zebraniem z działki parafialnej wierzby ekologicznej na opał, prosimy o kontakt.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Kazimierza Palkę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…