XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.09.2021

XXIII Niedziela Zwykła

– Dzisiaj 29. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na prośbę Caritas Polska w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest dziś  zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Ofiary można składać do puszki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – święto Narodzenia NMP;

w przyszłą niedzielę rozpoczyna się X Tydzień Wychowania.

1 września br. rozpoczął posługę organisty w naszej parafii Pan Piotr Godzik, który pochodzi z parafii Biskupice. Licząc na dobrą współpracę, życzymy nowemu Organiście wielu łask Bożych i opieki Matki Przenajświętszej.

– Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Ks. Sławomir zaprasza ministrantów i lektorów na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele, a Pan Organista zaprasza naszych chórzystów na przyszłą niedzielę również po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

– W związku z nasilającymi się również w naszym powiecie próbami oszustw zwłaszcza osób starszych metodą „na policjanta”  oraz „na wnuczka” Komenda Powiatowa Policji apeluje o ostrożność i natychmiastowe zgłaszanie wszelkich takich prób wyłudzania pieniędzy.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej jest dostępny specjalny numer Gościa Extra w cenie 10 zł.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…