XXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.08.2021

XXII Niedziela Zwykła

– Decyzją Ks. Metropolity posługę Wikariusza i Katechety rozpoczyna w naszej parafii ks. Sławomir Chwałek. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej na łapanowskiej ziemi.

Dzisiaj świętujemy dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. O godz. 10.45 poświęcenie odnowionego krzyża i uroczysty korowód z dożynkowym wieńcem do naszego kościoła, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna za plony i poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców Kobylca wieńca dożynkowego. W czasie tej Mszy świętej chcemy również podziękować P. Organiście Janowi Śliwie za jego wieloletnią posługę w naszej parafii i życzyć na emeryturze dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Od godz. 15.00 Gminne dożynki na łapanowskim rynku. Szczegółowy program na plakatach. Jednocześnie w budynku Urzędu Gminy od godz. 15.00 do 20.00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, do czego zachęcamy.

– Z kalendarza liturgicznego:

w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

w przyszłą niedzielę 29. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tydzień temu przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji parafii i ks. Roberta. Szczególne podziękowanie wyrażamy naszym Strażakom, którzy przybyli wraz z pocztami sztandarowymi, a także służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, scholi, osobom niosącym feretrony i insygnia, dzieciom w strojach komunijnych i sypiących kwiaty na procesji.

– W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta o błog. Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy społeczności Szkół Podstawowych z Łapanowa i Grabia, a także Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego z Łapanowa. Dzieci z klas pierwszych przynoszą do poświęcenia plecaki z zeszytami i przyborami szkolnymi.

– Od środy powraca normalny porządek Mszy świętych, czyli:

  • W dni powszednie o godz. 6.30; 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

– Od środy również zaczynamy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii. Serdecznie podziękowania Druhom OSP i Parafianom, którzy wczoraj pomagali w usunięciu uszkodzonej lipy przy zabytkowym kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…