XVIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.07.2022 

XVIII – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego;

– Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli do skarbonki ofiarę na zakup środków transportu przez organizację MIVA Polska. Zebrano w sumie 960 zł i przekazano na konto fundacji.

– W piątek z racji pierwszego w miesiącu spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

– W sierpniu tradycyjnie do chorych pojedziemy nie w pierwszą sobotę miesiąca, ale w sobotę 20.08 przed uroczystością odpustową.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest do nabycia sierpniowy numer Stasia.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.