XV– Niedziela Zwykła

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie podczas procesji prosimy Rodziców dzieci komunijnych;

w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

w czwartek – wspomnienie NMP Szkaplerznej;

w sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

– Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy tydzień temu złożyli ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku powodzi i podtopień w Małopolsce składamy serdeczne Bóg zapłać. Nasza Parafialna Grupa Caritas zebrała 9000,- i przekazała je do centrali Caritas w Krakowie. Złożyliśmy również do tej pory 30 wniosków o pomoc dla naszych poszkodowanych, które już są sukcesywnie wypłacane, przygotowywane są także kolejne wnioski do rozpatrzenia.

Bardzo proszę jutro od godz. 8.00 o pomoc w porządkowaniu terenu wokół starego i nowego kościoła. Została już naprawiona kosiarka, która została zalana podczas powodzi, chcemy rozpocząć koszenie trawy, ale najpierw trzeba usunąć kamienie, patyki i muł, które naniosła woda tak, aby nie uszkodzić maszyny.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów.