OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.07.2020 XVI– Niedziela Zwykła

– Dzisiaj po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego w związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – święto św. Marii Magdaleny;

w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy;

w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła;

– Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim w ubiegły poniedziałek. Szczególne podziękowanie dla rodziców dzieci komunijnych za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i liczny udział w nabożeństwie wraz ze swoimi dziećmi. Zapraszamy rodziców i dzieci komunijne także za miesiąc na Fatimę na dalszą część dziękczynienia za I Komunię Świętą.

– Gorące podziękowania również dla wszystkich Parafian, którzy w poniedziałek i w kolejne dni porządkowali teren przy kościołach i skosili trawę. Naszym Strażakom Bóg zapłać za umycie zabrudzonych przez powódź ścian kościołów i ogrodzenia. Na wtorek na godz. 8.00 prosimy kolejnych Parafian o pomoc przy przycięciu krzewów i w dalszych pracach porządkowych.

– W przyszłą niedzielę po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

– Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii. Zgodnie z zaleceniem Komisji ds. zabytków przygotowywany jest program prac naprawczych konserwatorskich w starym kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów.