XIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.08.2023

XIX – Niedziela Zwykła

– Zapraszamy dziś na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00 w nowym kościele.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;

we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym wakacyjnym, czyli o 7.30; 9.30; 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. O godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w Woli Wieruszyckiej w intencji o wyniesienie na ołtarze naszego Rodaka ks. Jana Leona Ziółkowskiego oraz pozostałych męczenników katyńskich;

w czwartek – święto św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi pochodzący z naszej Parafii ks. Mariusz Wrzesiński SCJ. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, osoby do niesienia feretronów i insygni.

– Okazja do spowiedzi przed odpustem od środy codziennie rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30.

– Próba scholki przed odpustem w najbliższy piątek o godz. 15.00 w kościele.

– Stowarzyszenie Przyjazna Wolica oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów zapraszają 27 sierpnia na łapanowski rynek na tradycyjne dożynki połączone z widowiskiem muzycznym w klimacie lat 20 z udziałem gościa specjalnego Małgorzaty Szarek.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisławę Stokłosę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…