XIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.08.2022  

XIX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

w sobotę – święto NMP Kalwaryjskiej. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Boczowa;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Obchodów 50-lecia OSP Lubomierz. O godz. 15.00 Msza święta z poświęceniem sztandaru w kościele parafialnym. Dalsza część uroczystości na łapanowskim rynku;

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. W ubiegły czwartek specjalna komisja z ramienia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków dokonała odbioru bez zastrzeżeń prac związanych z przebudową instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej i antywłamaniowej w zabytkowym kościele, teraz jeszcze tylko czekamy na ostateczną decyzję Powiatowego Nadzoru Budowlanego i możemy powrócić do użytkowania kościoła. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to pierwszą Mszę świętą odprawimy tam w liturgiczne święto naszego patrona – św. Bartłomieja, czyli 24 sierpnia br.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Eugeniusza Mentel i Marię Janik – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…