XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.07.2023

XIII Niedziela Zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Tomasza, Apostoła;

we wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;

w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

w sobotę – wspomnienieśw. Jana z Dukli, prezbitera.

– W lipcu i sierpniu Msze święte odprawiamy według następującego porządku:

  • W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00 i 18.00.

Msze święte poranne w tygodniu i wieczorne w niedziele są odprawiane w starym kościele, pozostałe w nowym.

– Bardzo prosimy, aby wszelkie sprawy kancelaryjne załatwić w tym tygodniu, ponieważ w przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Godziny urzędowania kancelarii w gablotce i na stronie internetowej parafii.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja od spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. W sobotę odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną z listy ks. Sławomira od godz. 8.30.

– Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa wraz z Centrum Kultury Gminy Łapanów zapraszają 8 i 9 lipca na Święto Gminy Łapanów. Organizatorzy cieszą się, że powraca tradycja corocznego przeglądu lokalnej twórczości i wspólnych spotkań integrujących mieszkańców. W programie przewidziane są występy dzieci i młodzieży, regionalnych zespołów oraz animacje i zabawy dla najmłodszych w Lunaparku. Obok sceny stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i strefa gastronomiczna ugoszczą Państwa i Państwa Przyjaciół. Dobrą zabawę dopełnią występy gwiazd wieczoru. Świętowanie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 17:00. Harmonogram imprezy, plan parkingów na stronie Centrum Kultury. Miejscem imprezy masowej jest plac targowy przy drodze wojewódzkiej 966. 

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…