VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9.05.2021

VI Niedziela Wielkanocna

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych;

w piątek – święto św. Macieja Apostoła;

w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym zapraszamy na tę Mszę świętą wyłącznie kandydatów wraz ze świadkami i  rodzinami, pozostałych Parafian prosimy o uczestniczenie w innych Mszach świętych lub skorzystaniu z transmisji internetowej. Przypominamy o obecnie obowiązujących limitach (jedna osoba na 15 m2), wyznaczonych przepisami bezpiecznych odległościach i konieczności zakrywania ust i nosa.

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy również do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach czy krzyżach.

– Jutro rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). W związku z tym zapraszamy na specjalne Msze święte, które odprawiać będziemy:

Poniedziałek 10.05.2021

godz. 18.00 Wola Wieruszycka (ks. Proboszcz) – pod krzyżem;

godz. 18.00 Grabie (ks. Robert) – przy szkole;

godz. 19.30 Wieruszyce (ks. Proboszcz) – przy kapliczce;

godz. 19.30 Kępanów (ks. Robert) – przy cmentarzu;

Wtorek 11.05.2021

godz. 18.00 Brzezowa (ks. Proboszcz) – centrum przy krzyżu;

godz. 18.00 Boczów (ks. Robert) – przy kapliczce;

godz. 19.30 Ubrzeż (ks. Proboszcz) – obok p. Taboła;

godz. 19.30 Wola Grabska (ks. Robert) – obok p. Leśniak;

Poniedziałek 17.05.2021

godz. 18.00 Lubomierz (ks. Robert) – stara szkoła;

godz. 19.30 Wolica (ks. Robert) – świetlica;

Wtorek 18.05.2021

godz. 18.00 Łapanów (ks. Proboszcz) – w nowym kościele;

godz. 19.30 Kobylec (ks. Proboszcz);

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. Zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy świętej wieczornej w kościele sołtysów wszystkich wiosek należących do parafii lub ich reprezentantów.

– W ubiegłą sobotę odbyła się I Komunia Święta dzieci z klas trzecich, wczoraj zakończyliśmy „Biały Tydzień”. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie i godny przebieg uroczystości. Rodzicom dziękujemy za ufundowanie jako „daru ołtarza” kompletu obrusów ołtarzowych i kadzielnicy.

– Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Barbarę Borowiec i Piotra Foltmana – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…