Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.05.2021

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby godnie i pobożnie ten sakrament przyjęli i darów Ducha Świętego w swoim życiu nie zmarnowali.

Z kalendarza liturgicznego:

w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy również do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach czy krzyżach.

– W ramach modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”) zapraszamy jeszcze na specjalne Msze święte, które odprawiać będziemy:

Poniedziałek 17.05.2021

godz. 18.00 Lubomierz (ks. Robert) – stara szkoła;

godz. 19.30 Wolica (ks. Robert) – świetlica;

Wtorek 18.05.2021

godz. 18.00 Łapanów (ks. Proboszcz) – w nowym kościele;

godz. 19.30 Kobylec (ks. Proboszcz) – przy krzyżu milenijnym;

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie wyborów do Rady Parafialnej. W związku z tym od przyszłej niedzieli do końca maja prosimy, aby do specjalnie przygotowanej i oznaczonej skrzynki w kościele wrzucać karteczki z propozycją kandydata do Rady ze swojej wioski (zapisujemy imię i nazwisko swojego kandydata oraz miejscowość). Przypominamy, że członkiem Rady Parafialnej może być osoba wierząca, ciesząca się szacunkiem w środowisku i nienaganną opinią moralną.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Andrzeja Brodę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…