Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.05.2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – Święto NMP – Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30;

w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;

w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się wtedy okres Komunii świętej wielkanocnej;

– W ubiegłą niedzielę młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Ks. Bp Janusza Mastalskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różny sposób przyczynili się do właściwego i godnego przebiegu uroczystości. Rodzicom kandydatów do bierzmowania dziękujemy za „dar ołtarza”, którym jest zamówiony pulpit ołtarzowy pod księgę mszalną. Bierzmowanych, którzy przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy i niesienia figury Matki Bożej podczas najbliższego nabożeństwa fatimskiego (13 czerwca o godz. 18.00).

– Jeżeli przepisy państwowe i kościelne na to pozwolą, w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie tradycyjną trasą od kościoła w stronę Rynku do figury Matki Bożej. Już dziś prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach i o przyozdobienie całej trasy procesji.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. Od dzisiaj do końca maja można do specjalnie przygotowanej i oznaczonej skrzynki w kościele wrzucać karteczki z propozycją kandydata do Rady Parafialnej ze swojej wioski (zapisujemy imię i nazwisko kandydata oraz miejscowość). Przypominamy, że członkiem Rady Parafialnej może być osoba wierząca, ciesząca się szacunkiem w środowisku i nienaganną opinią moralną.

– Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stefanię Janus – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…