Uroczystość Narodzenia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.12.2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

„Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami” – radujemy się dzisiaj z wypełnienia Bożej obietnicy i przyjścia na świat naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa.

we wtorekświęto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy świętej o godz. 6.30 poświęcenie wina;

w środęświęto Świętych Młodzianków, męczenników;

w piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy świętej wieczornej uroczyste błogosławieństwo dzieci.

w sobotę – ostatni dzień roku 2022. Zapraszamy o godz. 16.00 na tradycyjne nieszpory z suplikacjami i uroczystym Te Deum. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta dziękczynna za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Po Mszy świętej zapraszamy na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w tym roku.

w przyszłą niedzielę – pierwszy dzień Nowego Roku i zarazem Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach zwłaszcza teraz wobec trwającej już tak długo wojnie w Ukrainie.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

– Jak już informowaliśmy, po dwuletniej przerwie powracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą”. W tym roku kolędować będziemy w Łapanowie, Boczowie, Brzezowej i w Grabiu. Rodziny z pozostałych miejscowości będą miały tradycyjną kolędę w roku przyszłym, natomiast w tym roku zorganizujemy dla nich specjalne Msze z błogosławieństwem kolędowym w drugiej połowie stycznia. Prosimy o wyrozumiałość i wszelką pomoc, ponieważ dla nas – kapłanów, jak i dla większości ministrantów będzie to pierwsza kolęda w naszej parafii i nie znamy jeszcze tras kolędowych. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od razu po Świętach wg następującego porządku:

27.12 (wtorek) – ks. Proboszcz: Boczów – od Państwa Skowronek do Państwa Gumulińskich;

28.12 (środa) – ks. Sławomir: Boczów – od Państwa Polończyk do Państwa Kukla;

29.12 (czwartek) – ks. Sławomir: Brzezowa – od Państwa Kotara do Pani Anny Łapczyńskiej oraz ks. Proboszcz: Brzezowa Jasienie – od Państwa Kurzeja do Państwa Kaja;

30.12 (piątek) – ks. Sławomir: Brzezowa – domy przy drodze na Ubrzeż – od Państwa Zając stroną lewą i powrót stroną prawą;

02.01.2023 (poniedziałek) – ks. Sławomir: Wymysłów – prawa strona od góry od Państwa Rogowskich do Państwa Kukla;

Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 8.30. Prosimy w miarę możliwości podjechać po księży i ministrantów.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj dostępny jest podwójny świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł. Dla dzieci szkolnych jest już styczniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisława Ziółkowskiego – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…