IV – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.12.2022    

IV – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Przygotowujemy się do przeżywania Świąt Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa. Pamiętając o choince czy zakupach, zadbajmy również o groby naszych bliskich zmarłych i zapalmy na nich znicze lub adwentowe świece. Niech będą znakiem jedności z bliskimi zmarłymi w tym szczególnym czasie.

– Juro w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Spowiadać będziemy od godz. 8.00 do 11.00 (z przerwą od 9.15 do 10.00) oraz po południu od godz. 15.00 do 18.00 (z przerwą od 16.00 do 16.45). Możliwość spowiedzi adwentowej będzie jeszcze od wtorku do piątku rano od godz. 6.30 do 7.15 i po południu od 16.30 do 17.00.

– U Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 7.00 w starym kościele. Nie będzie mszy św. o 17.00. Wieczorem zgromadzimy się w rodzinnych domach, aby celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o to, by miała ona religijny i tradycyjny charakter. Rozpocznijmy ją modlitwą, fragmentem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Połammy się opłatkiem wypowiadając słowa życzeń, a po wieczerzy w rodzinnym gronie zaśpiewajmy kolędy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.

Pasterka o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Ochrony Życia SOS.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym.

W przyszły poniedziałek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte również w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa.

– W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i czwartek w godzinach od 18.00 do 19.00 oraz w piątek od 8.00 do 8.30.

– Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą”. Niestety w związku z obecną sytuacją w naszej parafii nie jesteśmy w stanie w czasie kolędowym dotrzeć do każdego domu. Dlatego w tym roku kolędować będziemy w Łapanowie, Boczowie, Brzezowej i Grabiu. Pozostałe miejscowości będą miały tradycyjną kolędę w roku przyszłym. Prosimy o wyrozumiałość i wszelką pomoc, ponieważ dla nas – kapłanów, jak i dla większości ministrantów będzie to pierwsza kolęda w naszej parafii. Kolędowanie rozpoczniemy od razu po Świętach wg następującego porządku:

27.12 (wtorek): Boczów – od Państwa Skowronek do Państwa Gumulińskich;

28.12 (środa): Boczów – od Państwa Polończyk do Państwa Kukla;

29.12 (czwartek): Brzezowa – od Państwa Kotara do Pani Anny Łapczyńskiej oraz od Państwa Kurzeja do Państwa Kaja;

30.12 (piątek): Brzezowa – domy przy drodze na Ubrzeż – od Państwa Zając stroną lewą i powrót stroną prawą;

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek z modlitwami na Wieczerzę Wigilijną.

– Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…