„Perełki Niepokalanej” w Okulicach

W niedzielę, 19.06.2011 r. po Mszy św. o g. 11.00 pojechałyśmy na Przegląd Piosenki Religijnej do Okulic. Na miejscu szybka próba akustyczna i przygotowanie do konkursowego występu – śpiewałyśmy pierwsze. Wszystko działo się tak prędko, że chyba nie miałyśmy możliwości bardzo się stremować. Nasza coraz większa radość wspólnego muzykowania była widoczna podczas próby i występu – nie tylko słuchacze, ale także niektórzy członkowie jury dołączyli do naszego śpiewu.

Po prezentacjach wszystkich uczestników, jurorzy udali się na naradę, a nam długi czas oczekiwania na werdykt, umilały wspólne muzyczne pląsy i zabawy prowadzone przez zespół muzyczny z udziałem clowna. Była też loteria fantowa, specjalny makijaż dla chętnych i inne atrakcje przygotowane przez organizatorów.
Momentowi ogłoszenia wyników  towarzyszyła burza, ale usłyszałyśmy, że w kategorii zespołowej nagrodzono nas III miejscem! Oprócz drobnych upominków dla każdej z nas, dostałyśmy gitarę. W drodze powrotnej, w autobusie, grałyśmy na niej i śpiewałyśmy dalej :), a Okulice żegnały nas piękną tęczą na niebie.
To była nasza „pracowita” niedziela połączona z piknikiem, w której nie zabrakło wspólnych zabaw, radości i kolejnego potwierdzenia, że jesteśmy wspólnotą – nie tylko muzyczną.
Kolejne wielkie wyzwanie muzyczne czeka nas za tydzień w Szczyrzycu.

ZOBACZ ZDJĘCIA