Ogłoszenia duszpasterskie /28 XI 2010/

1. NIEDZIELA ADWENTU

28 XI 2010

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na prayjście Zbawiciela.
Prosimy jeszcze raz: przeżyjmy ten czas na modlitwie i czuwaniu, i gromadźmy się jak najliczniej na Roroatach. Odprawiać je będziemy:
w niedziele o g. 7.30, a w dni powszednie o g. 7.00 i 17.00.

Wtorek: święto św. Andrzeja Apostoła

Czwartek: wspomnienie błogosławionego Rafała Chylińskiego, kapłana
I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie
i zakonne

Piątek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
I piątek miesiąca – spowiedź rano od g. 6.30 i po południu od g. 16.00

Sobota: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
                I sobota miesiąca – objazd chorych od g. 8.00

Przypominamy, że w przyszłą niedzielę o g. 20.00 jest wyjazd przedstawicieli naszej parafiido Łagiewnik na całonocne czuwanie. Do tej pory zapisały się tylko kilka osób. Zachęcamy.
We wtorek, 7 grudnia, Caritas organizuje w Filharmonii koncert dziękczynny dla tych, którzy pomagali w wale z tegoroczną powodzią. Zapisy w zakrystii dziś po Mszach św.
Dziś po Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabywać po Mszach św. w przedsonku kościoła. Ofiara złożona za opłatki jest częścią wynagrodzenia za prace  w naszej parafii Pana kościelnego i Pana organisty.
W zakrystii są też do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny
W internecie, na stronie parafialnej można znaleźć program rekolekcji adwentowych, ogłosznia parafialne i intencje mszalne, a także inne wiadomości o parafii.

Rekolekcje adwentowe

W daniach 16 -19 grudnia rekolekcje będzie głosić ks. dr Jan Klimek z Krakowa – Kobierzyna.
Plan rekolekcji