Ogłoszenia duszpasterskie /20 III 2011/

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

20 III 2011

Msze św.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.15; 17.00

Droga krzyżowa: 15.30

Gorzkie Żale: 16.00

Kalendarz liturgiczny

Piątek: uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 

W piątek Droga krzyżowa:
16.15 – dla rodziców i dzieci
18.00 – dla młodzieży
Z racji uroczystości Zwiastowania Pańskiego w piątek nie obowiązuje post. Dzień ten przeżywany jest co roku jako Dzień Świętości Życia. Ojciec św. Jan Paweł II był wielkim obrońcą życia od pierwszej chwili poczęcia aż do jego naturalnej śmierci. Przygotowując się do beatyfikacji Ojca św. podejmijmy jak najliczniej tzw. „Duchową adopcję”. Jest to modlitwa w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa ona 9 m-cy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca i modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców.
Na stoliku są informatory i deklaracje o adopcji, które należy wypełnić i przynieść do kościoła lub wrzucić na tacę dla informacji, kto tę adopcję podjął.
Na stoliku są gazety o beatyfikacji Jana Pawła II, które proszę zabierać do domów. Są również programy naszych rekolekcji wielkopostnych.
Prośba do tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Rzymu, by w tym tygodniu dostarczyli numer dowodu osobistego lub paszportu.
 Po Mszach św. ministranci będą zbierać do puszek ofiary na pomoc dla ratowania spalonego klasztoru w Alwerni.
Jak co roku, Caritas przysłał nam baranki wielkanocne. Ofiara 5 zł przeznaczona jest na dalszą działalność Caritasu.
Każdego roku nasza parafia sprowadza żywność dla rodzin potrzebujących. Ci, którzy chcą w tym roku korzystać z tej pomocy, muszą się zgłosić w tym tygodniu do p. Barbary Dziubanowskiej (podziemie kościoła) z dowodem osobistym i zaświadczeniem o zarobkach w g. 7-15.00.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Leszek Roman, syn Stanisława i Celiny Cichoń zam. w Tarnawie
Agnieszka Koszmider, córka Mieczyslawa i Haliny Dedio zam. w Wolicy