Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.04.2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego

– Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzieci, które zbierały do skarbonek jałmużnę wielkopostną, mogą je dziś złożyć na ołtarzu przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

– W środę 14 kwietnia 2021 r. przypada ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu modlić się będziemy w intencji Ojczyzny podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis – patrona naszego kościoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Andrzej Tarasiuk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Z racji pandemii i ograniczeń sanitarnych nie będzie procesji eucharystycznej, zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej oraz przypominamy o przestrzeganiu wszelkich przepisów sanitarnych. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

– W ubiegłym tygodniu jedną z rodzin z naszej wspólnoty parafialnej dotknęło nieszczęście pożaru. Nie chcąc być obojętnymi wobec tej tragedii, zorganizujemy w przyszłą niedzielę zbiórkę przy kościele. Nasi wolontariusze Caritas będą zbierać ofiary do puszek na rzecz tej poszkodowanej rodziny. Bóg zapłać za każdą pomoc. Można również złożyć ofiarę dla poszkodowanych u Pani Sołtys z Grabia.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Leonarda Zająca i Zbigniewa Srokę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…