Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.04.2023

Niedziela Miłosierdzia Bożego

– Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– W przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka Redemptor Hominis. Sumę odpustową w intencji Parafian o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi o. Eligiusz Dymowski OFM, proboszcz parafii p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną Ołtarza, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci sypiące kwiaty, osoby do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej i insygni. Z racji odpustu nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. Natomiast po południu o godz. 17.00 odsłonięcie tablicy poświęconej ks. ppłk. Janowi Leonowi Ziółkowskiemu przy moście w Wieruszycach, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ks. Jana Leona Ziółkowskiego i pozostałych męczenników katyńskich. Po Mszy świętej występ słowno – muzyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej z Tarnawy.

– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Gminy Łapanów zachęcają do udziału w Akcji Honorowego Dawstwa Krwi, które odbędzie się jutro w godzinach od 9:00 do 13:00 w Budynku „B” CKZiU w Łapanowie.

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapanowie informuje, że do końca kwietnia br. przyjmuje wnioski o pomoc żywnościową z Caritasu. Osoby zainteresowane taką pomocą proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Tomasza Babrala i Władysławę Trojańską – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…