IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.04.2021

IV Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Dziś również przypada święto św. Marka Ewangelisty, patrona naszego Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego i naszego ks. Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła;

–  W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka „Redemptor Hominis” – patrona naszego kościoła. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w intencji naszej parafii w kościele i w domach za pośrednictwem transmisji internetowej. Szczególne podziękowania dla Służby Liturgicznej Ołtarza i scholi Perełki Niepokalanej.

– Tydzień temu również nasi wolontariusze Caritas zbierali datki do puszek na rzecz poszkodowanej w wyniku pożaru rodziny z Grabia. Uzbierana ofiara w wysokości 16 tys. zł została przekazana w całości poszkodowanym. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

– Jak już informowaliśmy, ze względu na sytuację epidemiczną związaną z koronawirusem i limity w kościołach Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w sobotę 1 maja 2021 roku w trzech grupach na specjalnych Mszach świętych o godz. 13.00, 14.30 i 16.00. Na te Msze zapraszamy zainteresowane rodziny i wciąż przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. Po ostatniej Mszy świętej „komunijnej” Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I soboty miesiąca.

– W najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tym roku odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy również do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Marię Oleś i Marię Czernek – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…