III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.04.2021

III Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka „Redemptor Hominis” – patrona naszego kościoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Andrzej Tarasiuk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Z racji pandemii i ograniczeń sanitarnych nie będzie procesji eucharystycznej, zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej z kościoła oraz przypominamy o przestrzeganiu wszelkich przepisów sanitarnych. Msze święte jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

– Dzisiaj również nasi wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek na rzecz poszkodowanej w wyniku pożaru rodziny z Grabia. Bóg zapłać za każdą pomoc. Można również złożyć ofiarę dla poszkodowanych u Pani Sołtys z Grabia.

– W najbliższy piątek imieniny obchodzić będzie nasz Rodak ks. Wojciech Skiba, który podczas urlopu zdrowotnego pomaga nam w pracy duszpasterskiej, natomiast w przyszłą niedzielę przypadają imieniny ks. Proboszcza. Solenizantom życzymy obfitości łask i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim.

– Ponieważ sytuacja epidemiczna w Polsce nie poprawia się znacząco i wszystko wskazuje na to, że ograniczenia sanitarne oraz limity w kościołach nie ulegną zmianie, planujemy zorganizować w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej w sobotę 1 maja 2021 roku w trzech grupach na specjalnych Mszach świętych o godz. 13.00, 14.30 i 16.00. W związku z tym zapraszamy Rodziców na organizacyjne spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej w kościele w celu ustalenia szczegółów dotyczących I Komunii oraz harmonogramu „Białego Tygodnia”. Natomiast już dziś informujemy, że Rocznica I Komunii świętej odbędzie się 20 czerwca o godz. 11.00, o ile oczywiście sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Genowefę Sroka i Marię Fijałkowską – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…