IV – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.12.2021 IV – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Przygotowujemy się do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego, które po raz kolejny będą jakże inne od poprzednich. Pamiętając o choince czy zakupach, zadbajmy również o groby naszych bliskich zmarłych i zapalmy na nich znicze lub adwentowe świece, niech będą znakiem jedności z bliskimi zmarłymi w tym szczególnym czasie.

– Juro w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Spowiadać będziemy od godz. 8.00 do 11.00 (z przerwą od 9.15 do 10.00) oraz po południu od godz. 15.00 do 18.00 (z przerwą od 16.00 do 16.45). Możliwość spowiedzi adwentowej będzie jeszcze od wtorku do czwartku rano od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Przypominamy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przy każdym konfesjonale jest płyn do dezynfekcji i ręczniki jednorazowe.

– We wtorek harcerze przyniosą do naszego kościoła na roraty Betlejemskie Światło Pokoju.

– U Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 7.00. Nie będzie mszy św. o 17.00. Wieczorem zgromadzimy się w rodzinnych domach, aby celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o to, by miała ona religijny i tradycyjny charakter. Rozpocznijmy ją modlitwą, fragmentem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Połammy się opłatkiem wypowiadając słowa życzeń, a po wieczerzy w rodzinnym gronie zaśpiewajmy kolędy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.

Podobnie jak w ubiegłym roku w związku z pandemią odprawimy dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Ochrony Życia SOS.

W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym.

W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa z racji święta św. Szczepana, a po Mszach uroczyste błogosławienie dzieci najpierw ogólne, a później indywidualne dla chętnych.

– Ponieważ pandemia nie odpuszcza, zakażeń koronawirusem i zgonów jest wciąż bardzo dużo, w tym roku również nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Jeżeli ktoś ma nowy dom i pragnie go poświęcić, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Natomiast tak samo, jak rok temu, zapraszamy wszystkich Parafian na specjalne Msze święte „kolędowe” o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Msze te odprawimy po Nowym Roku.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto. Dzięki Waszej ofiarności możliwe jest utrzymanie parafii i opłacenie rachunków.

– W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę w godzinach od 18.00 do 19.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z kolędami.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Reginę Leśniak, Zofię Sionko, Alicję Gaca i Krzysztofę Bułat – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…