Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.12.2021

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

– Dzisiaj, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa z racji święta św. Szczepana, a także uroczyste błogosławienie dzieci najpierw ogólne, a później indywidualne dla chętnych.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy świętej o godz. 6.30 tradycyjne poświęcenie wina;

we wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników;

w piątek – ostatni dzień roku 2021. Zapraszamy o godz. 16.00 na tradycyjne nieszpory z suplikacjami i uroczystym Te Deum. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta dziękczynna za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Po Mszy świętej zapraszamy na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w tym roku. Ks. Arcybiskup Metropolita na ten dzień udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

w sobotę – pierwszy dzień Nowego Roku i zarazem Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 55. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

– Jak już informowaliśmy, w związku z pandemią w tym roku również nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Jeżeli ktoś ma nowy dom i pragnie go poświęcić, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Natomiast zapraszamy wszystkich Parafian na specjalne Msze święte „kolędowe” o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, którą poświęcimy, a którą później pokropicie Wasze domy. Ze stolika z gazetami będzie można zabrać kartkę z obrzędem błogosławieństwa domu. Jeżeli ktoś ma takie życzenie, może złożyć na składkę ofiarę „kolędową”, którą każdy kapłan przeznacza w części na różne potrzeby naszej diecezji (np. na Caritas, na Uniwersytet Jana Pawła II, na misje itp.). Natomiast ks. Sławomir wraz z ministrantami pragną Wam przekazać saszetki z poświęconą kredą i kadzidłem. Ofiarę dla ministrantów, aby nie ustawali w gorliwości, można będzie złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku.

Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.

Na poniedziałek (3 stycznia) zapraszamy mieszkańców Wolicy;

Na wtorek (4 stycznia) zapraszamy mieszkańców Woli Wieruszyckiej;

Na środę (5 stycznia) zapraszamy mieszkańców Wieruszyc;

Na czwartek (6 stycznia) zapraszamy mieszkańców Ubrzeży;

Na piątek (7 stycznia) zapraszamy mieszkańców Łapanowa (Kotówka i Wymysłów);

Na sobotę (8 stycznia) zapraszamy mieszkańców Łapanowa (pozostałe rejony);

W kolejnym tygodniu zorganizujemy Msze święte dla pozostałych rejonów. Oczywiście jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w wyznaczonym dniu, może przyjść na Mszę świętą w innym terminie.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już styczniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Marię Bujak – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku…