III – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.12.2021 III – Niedziela Adwentu

– Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Gaudete czyli Niedzielą Radości. Radujmy się, bo Pan jest blisko !

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

– U Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii i kancelarii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– W ubiegłą niedzielę złożono do skarbonki 772 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Na przyszły poniedziałek (20.12) planujemy w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Istnieje także możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie rano od 6.30 do 7.30 i po południu od 16.30 do 17.00. W niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, aby zwłaszcza teraz w dobie IV fali pandemii nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, by potem nie było niepotrzebnych kolejek, a co za tym idzie, zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Przypominamy, że przy każdym konfesjonale jest płyn do dezynfekcji i ręczniki jednorazowe.

– Odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną z zachowaniem przepisów sanitarnych w najbliższą sobotę (18.12) od godz. 9.00. Jeżeli ktoś chciałby zgłosić dodatkową osobę spoza stałej listy chorych, lub odwołać wizytę u chorego z powodu np. kwarantanny, prosimy o zgłoszenia w zakrystii do piątku.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto. Dzięki Waszej ofiarności możliwe jest utrzymanie parafii i opłacanie rachunków. W tym tygodniu został wymieniony piec centralnego ogrzewania na plebanii, ponieważ stary – ponad 20-letni – uległ awarii i nie nadawał się już do naprawy.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Centrum Kultury Gminy Łapanów ogłasza nabór uczestników do nowego „Klubu Seniora”, który swoją siedzibę ma w Świetlicy Wiejskiej w Grabiu.
Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 50+ z terenu Gminy Łapanów, które chcą żyć w sposób aktywny i twórczy. Na spotkaniach prowadzone będą zajęcia o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym, towarzyskim z możliwością wzięcia udziału w rozwijaniu swoich pasji i umiejętności. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Grabiu, kolejne spotkania odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca.
W każdy weekend Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej z Łapanowa  oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów zaprasza na jarmark Bożonarodzeniowy.

– W związku z kolejną falą pandemii koronawirusa przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Adolfa Malinowskiego i Pawła Furtaka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodniu w domu i w pracy…