II – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.12.2022 

II – Niedziela Adwentu

– Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w tym roku szczególnie myślimy o Kościele w ogarniętej wojną Ukrainie. Jeżeli ktoś ma życzenie wspomóc materialnie Kościół na Wschodzie, to może złożyć jeszcze dziś dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu będą w nowym kościele o godz. 7.00, 9.30, 12.00 (o nawrócenie grzeszników) i 17.00 (roraty);

– U Pana Kościelnego są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część składową wynagrodzenia za posługę w naszym kościele. W zakrystii i kancelarii są już dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz Gościa Niedzielnego jest dziś dostępny tygodnik Niedziela, a w nim ciekawa kolorowanka dla dzieci na Boże Narodzenie oraz relacja z sympozjum i koncertu uwielbienia, które odbyły się dwa tygodnie temu w Łapanowie.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Elżbietę Paszkot i Stefana Fliśnika  – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów. A wszystkim błogosławionego, spokojnego i radosnego Adwentu…