III – Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.12.2022                     

III – Niedziela Adwentu

– Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Gaudete czyli Niedzielą Radości. Radujmy się, bo Pan jest blisko !

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity na Mszy świętej wieczornej i nowennie modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny;

– U Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, a w zakrystii i kancelarii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– W ubiegłą niedzielę złożono do skarbonki 1570 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Na przyszły poniedziałek (19.12) planujemy w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej w godzinach od 8.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 18.00. Istnieje także możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie rano od 6.30 do 7.15 i po południu od 16.30 do 17.00. W niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

– Odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę (17.12) od godz. 9.00. Jeżeli ktoś chciałby zapisać dodatkową osobę spoza stałej listy chorych, prosimy o zgłoszenie jej w zakrystii do piątku.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać p. Krzysztofowi Zdebskiemu za nieodpłatne przycięcie krzewów oraz Parafianom z Kobylca za kolejną naprawę uszkodzonego ogrodzenia przy zabytkowym kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie informuje, że w przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się kiermasz świąteczny, na którym będzie można nabyć stroiki świąteczne przygotowane przez naszych podopiecznych. Za zakup serdecznie dziękujemy.

– Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia w domu, w szkole i w pracy…