I Niedziela Adwentu ( 2 XII 2018 )

Po południu o godz. 17:00 Msza święta w starym kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w następną niedzielę z racji czytanego dzisiaj Listu Ks. Arcybiskupa.

Rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok Liturgiczny pierwszą Niedzielą Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze myśli i serca ku powtórnemu przyjściu Jezusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania .

W dni powszednie Adwentu odprawia się Mszę świętą poświęconą NMP. Jest to Msza święta zwana Roratnią. U nas przez cały Adwent w dni powszednie Roraty będą: w starym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, natomiast w nowym o godz. 17:00. Gorąco zachęcamy nie tylko dzieci (z lampionami), które będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, ale również młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.

 

W tym tygodniu:

W poniedziałek wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

We wtorek wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

W czwartek wsp. świętego Mikołaja, biskupa.

W piątek wsp. św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00 w nowym kościele. Na godz. 17:00 na Mszę świętą i konferencję zapraszamy gimnazjalistów. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7:00, 9:30, 12:00, 16:00 i 17:00. Na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Wszystkie Msze święte w nowym kościele.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie dla dzieci niepełnosprawnych spotkanie ze św. Mikołajem.

W zakrystii można nabyć świece adwentowe. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

 

Ogłoszenie dotyczące opłatków i Służby Kościelnej:

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 7:30 zostały poświecone opłatki na Stół Wigilijny. Będzie je można nabyć w przedsionku kościoła u panów: Organisty i Kościelnego. Ofiary składane przy tej okazji są dla obu panów częścią wynagrodzenia za ich prace i służbę w kościele. Według uznania, niech to będzie z naszej strony okazanie im wdzięczności.

 

ks.Proboszcz