32 Niedziela Zwykła ( 11 XI 2018 )

Dzisiaj po południu o godz. 15.00 w starym kościele dodatkowa Msza święta z racji Święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie za odzyskanie niepodległości przed stu laty. Po Mszy świętej przemarsz na Rynek i złożenie wieńców w miejscach pamięci. O godz. 16.15 widowisko muzyczne poświęcone 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W programie występy solistów, chórów, Zespołu Pieśni i Tańca z kapelą Ludową „Łapanowianie” oraz przedszkolaków. Serdecznie zapraszają organizatorzy.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

We wtorek wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W przyszłą niedzielę II Światowy dzień Ubogich.

W przyszła niedzielę Grupa teatralno-filmowa Animusz zaprasza do Domu Kultury na godz. 18.00, na przedstawienie patriotyczne pt. „Niedoceniona Niepodległa”.

Zakończyliśmy prace przy ociepleniu nowego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać jeszcze raz wszystkim osobom, które pomagały. Również tym wszystkim, którzy pracowali przy dalszym porządkowaniu terenu wokół starego i nowego kościoła, w tym także Panom Strażakom z Łapanowa. Całkowity koszt prac to 63 tysiące złotych. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, również te wpłacane na konto parafialne.

W najbliższy czwartek po Mszy św. ok 17.30 odbędzie się spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Św. Prosimy o przygotowanie zaliczki 200 dolarów i ksero paszportu.

ks.Proboszcz