KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

Wtorek – 13 sierpień wieczorem o godz. 18:00 Fatima. Zapraszamy cała parafię na to szczególne nabożeństwo do Matki Bożej. O przygotowanie figurki prosimy parafian z Brzezowej.

Środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera i męczennika

Czwartek- Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i po południu o godz. 18:00. W tym dniu będzie jeszcze jedna dodatkowa Msza św. w Woli Wieruszyckiej o rychłą beatyfikację, męczennika z Katynia ks. Jana Leona Ziółkowskiego.

W Polsce ta uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.

Piątek – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto św. Jacka Prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

PRASA KATOLICKA

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INNE

Spotkanie rady Parafialnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce nowego kościoła.
Dzisiaj po Mszy świętej wieczorem spotkanie chóru parafialnego.
Pogrzeb śp. Edwarda Kapery w poniedziałek o godz. 15:00. Wieczny odpoczynek….
Dobrej niedzieli, dobrego odpoczynku wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach, dobrej pracy wszystkim pracującym