KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

• Wtorek – Wspomnienie św. Bernarda opata i dr Kościoła
• Wtorek – Wspomnienie ś. Piusa X
• Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
• Piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych. Zapowiadane było że w sobotę, ale w związku uroczystościami jubileuszowymi Pani Myślenickiej, gdzie na rynku o godz. 11.00 będzie uroczysta Jubileuszowa Msza św. a zatem, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od 8.30
• Spowiedź przed odpustem pół godziny przed Mszą św. od poniedziałku do piątku.
• Sobota– święto św. Bartłomieja apostoła. Ponieważ jest to patron naszego zabytkowego kościoła, w naszej parafii przeżywamy Uroczystość. Uroczystość będziemy obchodzić w niedzielę. W tym dniu, jak również w niedzielę można zyskać odpust, pod zwykłymi warunkami ( Łaska uświęcająca i modlitwa w intencji i w intencjach Ojca św.)
• W przyszłą niedzielę główne Uroczystości odpustowe na Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, od najmłodszych sypiących kwiaty, poprzez dzieci komunijne, scholę, chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Róże żywego Różańca, Druhów i druhny OSP , wszystkich parafian i parafianki. Bardzo proszę o przygotowanie chorągwi i feretronów. Sumę odpustową odprawi i kazania będzie głosił w tym dniu Ks. Henryk Rojek CR Rektor kościoła przy ul. Łobzowskiej w Krakowie. Mszy świętej w tym dniu o 12.30 nie będzie.

PRASA KATOLICKA
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• Próba scholii przed odpustem w piątek o godz.15.00
• Dzisiaj po Mszy świętej wieczorem próba chóru parafialnego.
• Pogrzeb śp. Mieczysława Kowalczyka z Wieruszyc w poniedziałek o godz. 14.00. wczoraj pochowaliśmy śp. Juliana Kaczmarczyka z Łapanowa. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu, wieczny odpoczynek….
• Wszystkim życzymy miłej niedzieli.