XXXIV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.11.2023

XXXIV – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z aktem poświęcenia.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła;

w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. W tym roku roraty pod hasłem „Franciszkowy Plac Budowy”. Wraz ze św. Franciszkiem, który 800 lat temu jako pierwszy zbudował stajenkę betlejemską, będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus.

– W ubiegłą niedzielę w ramach 7. Światowego Dnia Ubogich do skarbonki złożono 1.700 zł. na działalność grup charytatywnych w diecezji. Bóg zapłać za ofiary.

– Można jeszcze zamawiać wypominki na kolejny rok. Wypominki w nowej wersji będziemy czytać od przyszłej niedzieli.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.

– W grudniu odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną będą tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, natomiast w sobotę po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16.00. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie członków Róż Różańcowych, a także kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– W zakrystii i kancelarii są już dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już grudniowy numer Małego Gościa, a dla najmłodszych miesięcznik Staś. W Gościu Niedzielnym kalendarz na przyszły rok.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stefanię Węglarz. We wtorek zmarł również śp: Jan Anusiewicz, tata byłego wikariusza naszej parafii, obecnie proboszcza w Zakliczynie ks. Roberta. Msza święta w intencji zmarłego w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 17.00 – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…