XXXIII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.11.2023

XXXIII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj 7. Światowy Dzień Ubogich przeżywany pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Ofiarą do skarbonki, która znajduje się przy wejściu do świątyni, można wesprzeć działalność grup charytatywnych w naszej diecezji.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP;

w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem zawierzenia.

– Stowarzyszenie ARS – Akademia Rozwój Szansa, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie oraz Centrum Kultury zapraszają dziś na II Sympozjum w Łapanowie: Wiara Nadzieja, Rodzina. W tym roku tematem przewodnim dyskusji jest poczucie osamotnienia wśród młodzieży. Paneliści podejmą próbę odpowiedzi na pytanie: Jaka jest przyczyna samotności i jakie są sposoby na zapobieganie potencjalnym konsekwencjom? W panelu dyskusyjnym wezmą udział m.in.: ks. mgr Bartłomiej Grociak, ks. mgr Łukasz Kopczyński, mgr Dominik Guzik oraz mgr Katarzyna Dreścik- psycholog. Sympozjum rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku B CKZiU, sala nr 9.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Danutę Turakiewicz – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…